PODSTAWOWE ZALETY PRODUKTÓW:

   • wysoka zdolność oczyszczania i odtłuszczania każdego rodzaju powierzchni,
   • działanie antystatyczne – zabezpiecza powierzchnię przed szybkim zabrudzeniem i ułatwia jej kolejne oczyszczanie,
   • skuteczne oczyszczanie każdej powierzchni, ze 100% gwarancją nie uszkodzenia jej (drewna, gumy, plastików, tkanin, lakierów ani farb olejnych)
   • zdolność usuwania każdego rodzaju zabrudzeń – także smarów, olei, tłuszczy, past polerskich,
   • zdolność odtłuszczenia każdej powierzchni – przygotowuje powierzchnie do malowania lub lakierowania,
   • zdolność całkowitego zlikwidowania nieprzyjemnych zapachów pochodzenia naturalnego i przemysłowego,
   • działanie antybakteryjne i dezynfekujące,
   • nieszkodliwe oddziaływanie na środowisko naturalne człowieka – środki CHRISAL ulegają całkowitemu naturalnemu rozkładowi (są biodegradalne),
   • są nie toksyczne – nawet przy podgrzewaniu nie powodują żadnych uczuleń,
   • są bezpieczne dla przyrody i człowieka – w tym dla oczu, płuc, skóry oraz odzieży,
   • są niepalne, nielotne i nie wybuchowe – używanie, przechowanie i transportowanie produktów nie wymaga stosowania żadnych specjalnych środków ostrożności,
DZIAŁANIE ŚRODKÓW POWIERZCHNIOWO AKTYWNYCH:

Szczególna kombinacja powierzchniowo aktywnych składników, w połączeniu z szeregiem innych specjalnych i standardowych składników oraz dodatków, czyni z nich bardzo skuteczne preparaty, które z każdej powierzchni, z łatwością usuwają przeróżne zabrudzenia i nawet w najmniejszym stopniu jej nie uszkadzają.
Aktywne powierzchniowo składniki powodują, iż woda staje się „bardziej ciekła”, a one szybko docierają pod warstwę zabrudzenia i dokładnie oddzielają ją od podłoża. Następnie szczelnie otaczają cząsteczki tłuszczowe, drobią je i dokładnie izolują od niego, czym powodują całkowite odtłuszczenie czyszczonej powierzchni. Kationy powierzchniowo aktywnych składników wraz z inhibitorami nadają oczyszczonej powierzchni antystatyczne i antykorozyjne właściwości, co sprawia, że oczyszczona powierzchnia jest chroniona przed szybkim, ponownym zabrudzeniem i zabezpieczona przed korozją.
Powyższe, unikatowe właściwości naszych produktów powodują, że są one jedyne w swoim rodzaju i zdecydowanie wyróżniają się wśród innych, dostępnych na naszym rynku preparatów.
Środki nasze mają wskaźnik pH od 10,5 (w 1% roztworach) do 13,5 (koncentrat), dlatego nawet 1% roztwór ma bardzo dobre właściwości myjące i odtłuszczające. Z reguły zwykłe środki czyszczące o takim wskaźniku pH bywają bardzo żrące i powodują nieodwracalne uszkodzenia czyszczonej powierzchni, a także są ogromnym zagrożeniem dla zdrowia, a nawet życia człowieka i otaczającej go przyrody. Jednakże produkty CHRISAL są wyjątkiem od reguły i pomimo, że posiadają równie wysokie pH są one jednak absolutnie bezpieczne dla wszystkich rodzajów materiałów i przyrody. Nie uszkadzają oczyszczanych powierzchni i nie powodują korozji metali, a do tego – są całkowicie bezpieczne dla zdrowia człowieka i nie zatruwają środowiska naturalnego.